Neděle 5.7. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
Menu

155. sezóna Divadlo J. K. Tyla otevírá novou divadelní sezónu

Divadlo J. K. Tyla otevírá novou divadelní sezónu

foto: Divadlo J.K. Tyla

29. 08. 2019 - 09:18

Divadlo J. K. Tyla přinese v 155. sezóně stálého českého divadla v Plzni 21 nových inscenací. Diváci se mohou těšit na široce rozvrstvenou nabídku, jež zahrnuje tituly klasické, například Carmen, My Fair Lady, Brouk v hlavě či balet Korzár, české i světové premiéry, dramata, komedie a pohádky pro nejmenší. Repertoár divadla doplní celá řada mimořádných a doprovodných akcí v čele s šestým ročníkem projektu Noc s operou.

Divadlo J. K. Tyla spolu se zástupci nejrůznějších plzeňských kulturních organizací, spolků a škol symbolicky otevře nadcházející sezónu 4. září šestým ročníkem Průvodu Vendelín, který vyvrcholí rozmanitým programem na náměstí Republiky. Jednou z prvních mimorepertoárových akcí divadla bude 20. října 2019 ve Velkém divadle mezinárodní koncert Bílý akát, při kterém sólisté opery a muzikálu DJKT společně se sólisty Oděského akademického divadla hudební komedie zazpívají skladby z klasických operet a českých muzikálů. V listopadu se divadlo zapojí do oslav výročí sametové revoluce. V témže měsíci se diváci také mohou těšit na koncert Pavly Břínkové a Jana Ježka s názvem Souznění. Plzeňské divadlo bude opět spolupořadatelem Mezinárodního festivalu Divadlo Plzeň a součástí celoevropských akcí Noc divadel a Noc literatury, bude pokračovat v projektech Literární kavárna, Tančíme s Malou mořskou vílou, uspořádá třetí ročník muzikálového festivalu Na scénu!, speciální vánoční reprízu opery Iris, veselá silvestrovská představení, výjimečný koncert Jsme muzikál! 70 a řadu dalších událostí a doprovodných akcí. Závěr sezóny bude opět patřit projektu Noc s operou, který 26. června 2020 v Amfiteátru Lochotín představí Verdiho významnou operu Macbeth.

Mecenášský klub

V minulé sezóně založilo divadlo Mecenášský klub DJKT, jehož veškeré příspěvky hodlá použít na zvelebení Foyer Vendelína Budila i ostatních diváckých prostor ve Velkém divadle včetně baru na prvním balkóně a na pořízení replik sedacího nábytku. „Rád bych poděkoval všem mecenášům, že díky nim můžeme tento smělý plán postupně naplňovat,“ podotýká ředitel Martin Otava. Platinovým mecenášům Divadla J. K. Tyla, manželům Touschkovým, se dostalo uznání v podobě Umělecké ceny města Plzeň v kategorii Mecenáši plzeňské kultury, kterou převezmou 18. září 2019 v Měšťanské besedě.

Předplatné 2020

S novou sezónou je tradičně spojeno i zahájení prodeje předplatného, které bude v prodeji od 1. října 2019, stávající místa budou v rezervaci do 29. listopadu 2019. V rámci svého abonmá nabízí Divadlo J. K. Tyla 51 předplatitelských skupin, které jsou sestaveny ze tří až sedmi představení, za výrazně nižší cenu oproti běžnému prodeji. „Kromě toho mohou naši předplatitelé čerpat další výhody, jako například on-line informační servis o nadcházejících akcích či nabídky zvýhodněných vstupenek na vybrané akce, například Noc s operou, mezinárodní koncert operety a muzikálu Bílý akát či koncert Pavly Břínkové a Jana Ježka,“ upozorňuje ředitel divadla Martin Otava. Novinkou předplatného pro rok 2020 je doplnění skupiny Opera-Balet o lektorské úvody začínající v 18.30 ve foyer divadla. Abonmá je v prodeji v místě předprodeje Smetanovy sady 16 nebo on-line na webových stránkách divadla. Stávající abonenti si mohou prodloužit svá předplatné na www.abonentka.eu.

0 komentářů

Další články