Zde může být vaše reklama.
Čtvrtek 13.6.
Svátek má Antonín
Menu

Plzeňská charita zve na benefiční ples

Plzeňská charita zve na benefiční ples

foto: Charita Plzeň

20. 01. 2020 - 10:00

Diecézní charita Plzeň vás zve na 5. benefiční ples na podporu rozvojových projektů v Jižní Americe. Uskuteční se 21. února od 19.30 hodin v prostorách Saloonu Roudná (Na Roudné 17, Plzeň). Zahraje kapela IMPALA, zatančí Las Leonas, večerem provede Martina Košanová.

Výtěžek z této akce bude věnován na podporu kampaně Pap-test v Bolívii. Jde o projekt týkající se prevence rakoviny děložního čípku, který již 10 let vždy v měsíci březnu realizuje Pastorační a sociální charita Beni, a to konkrétně v obci Santísima Trinidad. Každoročně je tak vyšetřeno přes 1 000 žen, vedle šíření osvěty o nemoci je cílem kampaně zachytit nemoc u pacientek ještě v raném stádiu.

V Bolívii jsou ženy v reprodukčním věku k tomuto onemocnění velmi náchylné především kvůli nedostatečnému vzdělání a informovanosti. Nemoc se zde vyskytuje v různých sociálních vrstvách. Odhaduje se, že rakovina děložního čípku je v Bolívii nejčastější příčinou úmrtí dospělých žen. Onemocnění tak podlehne čtyři až pět žen denně.

Diecézní charita Plzeň přispěla v minulém roce na kampaň Pap-test částkou 1 700 USD, což odpovídalo přibližně 37 000 Kč. Byla to zhruba čtvrtina nákladů potřebných na uskutečnění kampaně. 

Předprodej vstupenek v Plzni probíhá v Saloonu Roudná (Na Roudné 17), na ředitelství Diecézní charity Plzeň (Hlavanova 16) a v Jazykové škole Polyglot (náměstí Míru 2).

Další články