Neděle 5.7. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
Menu

A co vy? Drtivá většina mileniálů ani netuší, jak vyměnit pneumatiku

Drtivá většina mileniálů ani netuší, jak vyměnit pneumatiku

foto: Pixabay

31. 07. 2019 - 09:00

Není to tak dávno, co už dvou tisícovek řidičů proběhlo dotazníkové šetření, které zjistilo, že čtyři z deseti řidičů ve věku 36 let a více si je jistá, že si dokáží vyměnit pneumatiku u svého vozu. Tohle číslo jde ale podstatně dolů, pokud se bavíme o mileniálech, tedy o dospělých ve věku 18 až 23 let. Z nich si dokáže vyměnit pneumatiku pouhých 27 procent řidičů. A to, přátele, je žalostné číslo.

Začíná to už tím, že mladí nevědí, jak se otevírá kapota. Přiznala se k tomu více než třetina z nich. 34 procent z nich netuší, co dělá posilovač řízení. Jenom polovina řidičů pod 35 let také ví, jak se kontroluje stav oleje v autě, a jsou schopní olej vyměnit. Přitom výměna oleje je součástí testu, abyste dostali řidičský průkaz.

Poměrně děsivé je, že více než jeden člověk z deseti pod 35 let si myslí, že posilovač řízení pomáhá autu brzdit. Stejný počet lidí absolutně netuší, co znamená ABS. Čtyři z deseti mileniálů také netuší, jak doplnit tekutinu do ostřikovače. V čem ovšem mileniálové vynikající je ovládání technologie uvnitř vozu – například více než starší řidiči jsou schopní připojit telefon k autu přes Bluetooth.

A jak jste na tom vy? Dokážete alespoň vyměnit pneumatiku?

0 komentářů

Další články