Dnes:12°C

Zítra:7°C

Neděle 23.2. Svatopluk
Menu

Sehraní parťáci Policejní psovod s Hektorem mají z sebou další úspěch

Policejní psovod s Hektorem mají z sebou další úspěch

foto: Policie ČR

14. 10. 2019 - 09:00

Na konci září letošního roku se v Srbské Kamenici na Děčínsku uskutečnilo Stopařské mistrovství služebních psů SKS TART. Této soutěže se zúčastnil i policejní psovod podporučík Petr Zifčák, vrchní inspektor Skupiny základních kynologických činností Tachov, a jeho služební pes Hektor z Chodského království. Čtyřnohý společník policejního psovoda je 5letý německý ovčák, který Petra Zifčáka doprovází ve službě i mimo ni. Společně mají za sebou několik úspěšných účastí na významných soutěží, a tak byla tato soutěž samozřejmostí.

Stopařského mistrovství se účastnilo celkem 16 soutěžících z České republiky, mezi nimi byli například zástupci policie, vězeňské služby, celní správy. Soutěžící sbírali body při dvou stopách a poslušnosti, přičemž jedna stopa trvala dvě hodiny, druhá čtyři hodiny. Stopy byly kladné v různém terénu, jejich náročnosti přispělo i nepříznivé počasí. V prvním případě obdržela tachovská dvojice 99 bodů, ve druhém případě 96 bodů ze 100 možných. Při poslušnosti chybělo 10 bodů na vítězství, a tak se Petr Zifčák s Hektorem umístili na pátém místě stopařského mistrovství služebních psů. Nutno podotknout, že i tak se Petr s Hektorem stali absolutními všestrannými mistry pro rok 2019, které získali součtem bodů z této soutěže a součtem bodů z předchozího mistrovství obranářů, kde se umístili na prvním místě. Hektor obdržel pytel granulí a jeho „páníček“ převzal pohár.

Tímto úspěchem však společná práce nekončí. V říjnu totiž oba čeká další stopařská soutěž, ze které se soutěžící z prvních dvou míst kvalifikují na Mistrovství světa stopařů IGP IPO – FH 2020, kterého se Petr Zifčák s Hektorem v letošním roce zúčastnili.

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články