Menu

Rozhodly přesilovky Plzeň získala na Hané tři body, Frodl s nulou

Plzeň získala na Hané tři body, Frodl s nulou

04. 10. 2019 - 20:45

V 7. kole extraligy hráli hokejisté HC Olomouc doma proti Plzni. A tentokrát jim soupeř moc nesedl. Mora prohrávala po první třetině o dvě branky, obě inkasovala v oslabení. Třetí gól dostala ve druhé periodě při vlastní přesilovce. Když pak hosté na začátku poslední třetiny znovu využili přesilovku, bylo rozhodnuto.

„Za poslední roky jsme sehráli s Olomoucí hodně zápasů. A dnes jsme podali jeden z nejlepších výkonů. Vyrovnali jsme se v houževnatosti, proměnili svoje šance a zaslouženě vyhráli. Přesilovky, to je v první řadě kvalitou hráčů, kteří je hrají. Pomohlo nám to k vítězství,“ řekl asistent trenéra Plzně Jiří Hanzlík.

HC Olomouc – Plzeň 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Gulaš, Mertl), 20. Čerešňák (L. Kaňák, Indrák), 28. Gulaš (Moravčík), . 47. Pour (Gulaš, Rob). Rozhodčí: Hradil, Stano – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4126.

HC Olomouc: Lukáš – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík – Ostřížek, Klimek, Kořenek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – Tomeček, Skladaný, Hecl. Trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták.
Plzeň: Frodl – Moravčík, Kaňák, Jank, Vráblík, Houdek, Čerešňák – Heřman, Mertl, Gulaš – Pour, Němec, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Rob, Vlach, Kolda – Kantner.